I don't criticize you! And if you're worried about criticism, sometimes a diet is the best defense. Whoa, this guy's straight? Not tricks, Michael, illusions. Army had half a day.
Krzysztof Kornas
Specjalista w zakresie komunikacji naukowo-technicznej, publicysta popularnonaukowy, kurator wydarzeń naukowo-artystycznych, analityk trendów. Na co dzień bada zależności między zmianami społeczno-kulturowymi a nauką, techniką, designem i sztuką. Z wykształcenia kulturoznawca (Uniwersytet Jagielloński), badający kulturę z perspektywy ewolucyjno-neurokognitywnej, absolwent studiów podyplomowych Trendwatching & Future Studies (Akademia Górniczo-Hutnicza). Organizował spotkania warszawskiej społeczności Quantified Self. Tłumaczył książki popularnonaukowe, artykuły oraz rozmaite materiały audiowizualne dla studiów i festiwali filmowych. Pracował w agencjach reklamowych i w firmach technologicznych. Pisał teksty popularnonaukowe dla tygodnika „Wprost” i dla magazynu „Focus”. Stały współpracownik miesięcznika „Znak”. Kurator IX, X i XI edycji Festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Doktorant Uniwersytetu SWPS, wykładał w School of Ideas tej uczelni.
Dr Urszula Kozłowska
Doktorka nauk biologicznych, szczególnie zainteresowana immunologicznymi aspektami procesów regeneracji i degeneracji tkanki nerwowej. Prowadzi badania przedkliniczne nad potencjalnym zastosowaniem psychodelików w terapii choroby Alzheimera, koncentruje się na procesach związanych z immunomodulacją mikrogleju oraz indukcją procesów związanych z neuroplastycznością. Autorka bloga Psychearcher, gdzie w prosty sposób opisuje stare i nowe odkrycia dotyczące psychodelików. Adiunktka w Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Członkini Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego.
Maciej Lorenc
Socjolog, współzałożyciel i członek zarządu Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego. Ukończył socjologię na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Autor książek „Czy psychodeliki uratują świat?” (2019) i „Grzybobranie. Kulturowa historia psylocybiny” (2023), prowadzi audycję „Psychodelicje” w radiu Newonce. Tłumacz wielu książek poświęconych substancjom psychodelicznym, m.in. autorstwa Michaela Pollana, Davida Nutta, Alberta Hofmanna, Julie Holland, Bity Moghaddam, Jamesa Fadimana i Ricka Strassmana. Współorganizuje cykliczną konferencję „Nauka psychodeliczna”.
Dr Paulina Mozolewska
Biolożka molekularna, doktorka nauk biologicznych, dziennikarka naukowa i popularyzatorka nauki. Współautorka publikacji w renomowanych czasopismach naukowych, a także międzynarodowych doniesień konferencyjnych. Prowadzi kanał na YouTube „Dr Paulina Mozolewska” i powiązane z nim profile w mediach społecznościowych, na których analizuje naukowo potwierdzone sposoby na poprawę ogólnej jakości życia. W 2019 roku odbyła staż ufundowany przez Fundację Kościuszkowską w Health Science Center (Centrum Nauk o Zdrowiu) Uniwersytetu Teksańskiego w San Antonio, który był nagrodą za udział w konkursie FameLab, skierowanym do młodych naukowców popularyzujących naukę. Podczas stażu współtworzyła rozdział w książce naukowej dotyczącej procesu zwanego ferroptozą. Swoją wiedzą w tym zakresie podzieliła się również na łamach czasopisma „Focus” (w numerze z czerwca 2021 roku). W 2022 roku odbyła praktyki dziennikarskie w Waszyngtonie i w Nowym Jorku, ufundowane przez Fundację Fulbrighta. Jako dziennikarka naukowa współpracowała z „Gazetą Wyborczą”, gdzie pisała m.in. o badaniach dotyczących mózgu czy o substancjach psychoaktywnych. Publikowała również w „Tygodniku Powszechnym” oraz w „Forum Akademickim”.
Dr Maciej Zając
Etyk, doktorat z filozofii otrzymał na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie adiunkt Instytutu Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. Okazjonalnie publicysta, głównie na łamach magazynu „Liberté!”, współtwórca Polskiego Stowarzyszenia Transhumanistycznego.